چگونه هکر شویم

• مقدمه

امروزه با پیش رفته تکلونوژی و بیشرفته هر ثانیه آن، لازم است بدانید نیاز به برقراری امنیت دستگاه ها و سیستم های خود دارید..
خیلی از افراد با علاقمندی شدید به مباحث امنیت و برنامه نویسی نمیدانند از کجا و به چه صورت شروع کرده تا به هدفی که میخواهند برسند !

ما در این مقاله که همراه با ویدئویی آموزشی بوده شما را با چگونگی وارد شدن به عرصه امنیت و تست نفوذ آشنا خواهیم کرد تا شما به صورت کاملا اصولی وارد این عرصه نوین شوید.

مطلبی که وجود داره و خیلی از شما ها از آن آگاه هستید، موفقیت در این عرصه بسته به تلاش و علاقه و به ویژه صبور بودن شما دارد، پس بدانید با دیدن یک ویدیو آموزشی درمورد هک و مباحث امنیت و تقلید برروی آن ویدیو شما هیچگاه یک فرد نفوذگر یا مرد امنیت نخواهید شد !

شاید خیلی از شما عزیزان یک سوال برای خود ساخته باشید که به چه زمانی ما میتوانیم دیگر حرفی برای گفتن در این عرصه داشته باشیم و چگونه هکر شویم، باید بگم مدت را خود شما تعیین خواهید کرد؛ چرا که بسته به میزان تلاش و سخت کوشی شما در این زمینه دارد، اما اصولا افرادی که با تلاش فراوان و صبور بودن جلو میروند شش الا هفت سال طول خواهد کشید تا شما دیگر بتوانید در هر زمینه ای از مباحث امنیت و تست نفوذ حرفی برای گفتن داشته باشید و یک فرد ماهر به حساب بیایید..

• نکاتی که باید رعایت شود !

یک نفوذگر و یا یک فردی که میخواهد به این عرصه وارد شود باید بداند آزار مردم و اطرافیان خود برای نشان دادن قدرت حالا با ساختن یک بدافزار و.. باعث آزار و اذیت مردم و اطرافیان خود شود کاملا غیر اخلاقی بوده و برای یک نفوذگر که فقط تست میکند یا یک مرد امنیت کاملا راه غلطی است..

بعضی از افراد به مشکلی دچار میشوند به سرعت رجوع به سایت های آموزشی و گروه های مربوطه میکنند، باید بگم سخت در اشتباه هستند زیرا خود مشکلی که به آن دچار شده اند دقت نکرده و خود به دنبال رفع مشکل نمیگردند”بنده برای یک مشکلی که از سمت خود سیستم عامل بود نزدیک بر سه الا چهار ماه روش کار کردم و بلاخره با تلاشی که داشتم تونستم اون رو رفع کنم” و جالب است بدانید در این مورد و اشکال هیچ جایی بحثی نشده بود و بعد از مدت ها شخصا جواب مشکل خود را پیدا کردم..

یک مورد دیگر که جایی اشاره و یادآوری به شما را دارد؛ قطعا اگر دنبال و پی گیر این مسائل باشید با افرادی رو به رو خواهید شده اید که فقط ادعا میکنند و به گفته ای “لمر” هستند این دسته افراد از دسته افرادی هستند که گفته ام با دیدن یک ویدیو آموزشی نفوذ و.. رشد کرده اند؛ شما از این دسته نباشید و تا زمانی که کامل نشده اید هیچ ادعای از خود نداشته باشید !

• وارد این عرصه نوین تست نفوذ شویم (چگونه هکر شویم)..

1. مبحثی که واقعا نیاز هست برای یک مرد امنیت و نفوذگر مباحث و مفاهیم شبکه هست؛ یکی از بهترین راه های یادگیری این موضوع نتورک پلاس ( +Network ) هست !

2. باید بدونیم اکثر نفوذگر ها و مرد های امنیت باید به چندین زبان برنامه نویسی مسلط باشند که مهم ترینشون ( C++ / C ) هست و زبان های بعدی هم مانند: Java / Php / Python / Ruby / Sql

3. با محیط های لینوکس و گنو آشنا باشید و همچنین محیط خط فرمانش ( ترمینال ) چون بیشتر هاست و سرور های که میخواهید روشون تست بزنید لینوکس هست و همچنین لینوکس یک سیستم عامل متن باز و اوپن سورسه یعنی دارای تحلیل بررسی هست اگه ما تو دنیای اینترنت بچرخیم تمام چیز ها طبق استاندارد لینوکس طراحی شده و از نظر امنیت هم بی نظیره..

4. رجوع به یکی از سیستم عامل های پن تست و کار با ابزارهاش، کالی لینوکس، آرچ، پاروت، بک باکس..

5. آشنایی کافی با مباحث پیشرفته شبکه و IP/TCP و مسیریابی همون دوره های CCNA

6. همیشه سعی کنید خودتون خالق باشید منظورم بیشتر روی بحث اسکریپت و ابزار نویسی هست در عرصه تست نفوذ..

7. سعی کنید همیشه یک فرد بروز باشید به ویژه در مباحث IT ؛ دنبال کتاب ها مقاله ها اینترنت، مسنجرها و..

8. سعی کنید تنوع طلب باشید فقط از یک سیستم عامل برای تست و بررسی شبکه و سرور استفاده نکنید..

در آخر ویدیو سی دقیقه ای و توضیحات بیشتر در خدمت شما :

چگونه هکر شویم