.:: ابزار Nessus چیست ؟ کتاب یادگیری Nessus برای تست نفوذ ::.

 

 

نام کتاب

ابزار Nessus چیست ؟ کتاب یادگیری Nessus برای تست نفوذ

تعداد صفحات116 صفحه
زبانانگلیسی
نوع فایل PDF

 

درمورد Nessus بیشتر بدانید !

» پروژه Nessus توسط رنو دیرسون در سال 1998 آغاز شد تا یک اسکنر امنیتی از راه دور رایگان به جامعه اینترنت ارائه دهد. در 5 اکتبر 2005 ، شركت Tenable Network Security ، شركت Renaud Deraison با تأسیس ، Nessus 3 را به پروانه اختصاصی (منبع بسته) تغییر داد.
موتور Nessus 2 و تعدادی از افزونه ها هنوز GPL هستند و منجر به ایجاد پروژه های منبع آزاد forked مبتنی بر Nessus مانند OpenVAS و Porz-Wahn می شوند.
این محصول هنوز در دو قالب وجود دارد. نسخه محدود ، رایگان و گزینه اشتراک کامل پرداخت شده با ویژگی کامل. Nessus برای لینوکس ، ویندوز و Mac OS X در دسترس است. Tenable، Inc. در تاریخ 26 ژوئیه 2018 ، بیست سال پس از ساختن Nessus به بازار آمد !

ابزار Nessus چیست ؟

ابزار Nessus چیست ؟ بررسی ویژگی های آن

» نمونه هایی از آسیب پذیری ها و مواجهه هایی که Nessus می تواند برای آنها اسکن کند شامل موارد زیر است :

آسیب پذیری هایی که می توانند کنترل غیر مجاز و یا دسترسی به داده های حساس روی یک سیستم را داشته باشند.
پیکربندی اشتباه (به عنوان مثال رله نامه باز ، تکه های موجود و غیره).
گذرواژه‌های پیش فرض ، چند گذرواژه رایج و گذرواژه‌های خالی / غایب در برخی از حساب‌های سیستم. Nessus همچنین می تواند با هیدرا (یک ابزار خارجی) تماس بگیرد تا حمله به فرهنگ لغت را انجام دهد.
انکار آسیب پذیری های خدمات !
اسکن های Nessus طیف گسترده ای از فناوری ها از جمله سیستم عامل ها ، دستگاه های شبکه ، فوق برنامه ، پایگاه داده ها ، سرورهای وب و زیرساخت های مهم را پوشش می دهد.

 

در ادامه..

» نتایج اسکن می تواند در قالب های مختلفی از جمله متن ساده ، XML ، HTML و LaTeX گزارش شود. نتایج همچنین می توانند در یک دانش دانش برای اشکال زدایی ذخیره شوند. در UNIX ، اسکن با استفاده از سرویس گیرنده خط فرمان می تواند خودکار شود. ابزارهای مختلف تجاری ، رایگان و متن باز برای هر دو یونیکس و ویندوز برای مدیریت اسکنرهای شخصی یا توزیع شده Nessus وجود دارد.

Nessus قابلیت های اضافی فراتر از آزمایش برای آسیب پذیری های شبکه شناخته شده را فراهم می کند. به عنوان مثال ، می تواند از اعتبار Windows استفاده کند تا سطح پچ را در رایانه های دارای سیستم عامل ویندوز بررسی کند. Nessus همچنین می تواند از ممیزی های پیکربندی و انطباق ، ممیزی SCADA و انطباق PCI پشتیبانی کند.

 

 برای دانلود کتاب های بیشتر میتوانید به کانال تلگرامی به این آدرس مراجعه فرمایید !

 

» در آخر شما را دعوت به دانلود و خواندن کتاب زیر میکنیم، ما را حرفه ای ها میشناسند؛ با ما همراه باشید !

-» پسورد فایل : www.blacksecurityteam.com

 

 

برای دیدن محتوا باید در سایت لاگین نمایید

 

نگاهی به کتابخانه ما کلیک کنید !

5 1 vote
Article Rating