کتاب چگونه از ردگیری ایمیل ها جلوگیری کنیم؟

نام کتابچگونه از ردگیری ایمیل ها جلوگیری کنیم
تعداد صفحات7 صفحه
زبانفارسی
نوع فایل PDF

چگونه از ردگیری ایمیل ها جلوگیری کنیم

 

توضیحات مختصری در مورد کتاب ؟

» حجم عظیمی از ایمیل های تبلیغاتی و خسته کننده‌ای که وارد اینباکس ایمیل شما می‌شوند، تنها برای معرفی یک محصول نیستند. این ایمیل‌ها همچنین برای این منظور طراحی شده‌اند که ارسال کننده بفهمد شما آنها را باز کرده‌اید یا خیر و حتی اینکه چه زمانی آنها را مشاهده کرده‌‌اید. این افراد حتی با استفاده از برخی نرم‌افزارها می‌توانند لوکیشن دقیق شما را هنگام باز کردن ایمیل تبلیغاتی نیز تشخیص دهند !

 

اما چنین مسئله‌ای چطور ممکن است ؟

» یک پیکسل ردیابی درون ایمیلی که برای شما ارسال می‌شود جایگذاری شده که معمولا درون یک لینک یا عکس دورن ایمیل مخفی شده است. زمانی که ایمیل توسط شما باز شود، کدهای درون پیکسل مخفی اطلاعات لازم را برای سرور شرکت ارسال کننده ایمیل می‌فرستد !
البته اقدامات زیادی برای محدود کردن اطلاعات ارسالی توسط این پیکسل‌ها انجام گرفته است. برای مثال در سال ۲۰۱۴ گوگل تمامی تصاویر موجود را درون سرورهای پروکسی خود نگهداری کرده تا از یان طریق از لو رفتن لوکیشن شما در برابر برخی از این نرم‌افزارهای ردیابی محافظت کند. برخی افزونه‌ها نیز چنین وظیفه‌ای را در مرورگرهای فایرفاکس و کروم برایتان ایفا می‌کنند.
اما با وجود این اقدامات، همچنان شرکت‌های تبلیغاتی می‌توانند اطلاعات مورد نیازشان را از دریفات کننده ایمیل کسب کنند. به همین دلیل یک سری اقدامات اساسی و ساده وجود دارند که با کمک آنها می‌توانید از ردیابی شدن جلوگیری کنید. از آنجایی که اکثر این پیکسل‌ها درون تصاویرموجود در ایمیل‌ها پنهان می‌شوند، راه درست این است که از لود شدن اتوماتیک تصاویر درون ایمیل‌ها جلوگیری کنید !

شاید براتون جالب باشه :
دانلود کتاب آشنایی با حملات مرد میانی MitM Attack + لینک مستقیم !

» نکته : برای ورود و دانلود کتاب آموزشی  ما میتوانید بر روی اینجا کلیک کنید !

برای دیدن محتوا باید در سایت لاگین نمایید

 

نگاهی به کتابخانه ما کلیک کنید !