0
0

ماین چیست و چگونه ماینر شویم

1818 بازدید

ماین چیست ؟ و چگونه ماینر شویم ؟

 

با یکی دیگر از مقالات آموزشی از تیم بلک سکوریتی با شما کاربران محترم همراه هستیم.
در پست های قبلی درباره ای بیت کوین و هرچیزی در مورد آن توضیحات کاملی به شما ارائه دادیم، اینبار با معرفی ماین و ماینر (چگونه ماینر شویم) با شما هستیم. با ما همراه باشید !

 

بیت کوین چیست ؟ و چه کاربردی دارد ؟

یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و بدون داشتن بانک مرکزی یا یک مدیر واحد است
که بدون نیاز به واسطه ها می تواند از یک کاربر به کاربر دیگر در شبکه بیت کوین ارسال شود.

 • معاملات توسط گره های شبکه از طریق رمزنگاری تایید می شوند
  و در یک دفترچه عمومی توزیع شده به نام Blockchain ضبط می شوند. بیت کوین در سال 2008 توسط شخص ناشناخته یا گروهی از افراد با استفاده از نام Satoshi Nakamoto اختراع شد و در سال 2009 با انتشار کد منبع آن به عنوان نرم افزار منبع باز شروع شد.

 

بیت کوین چیست 1

 

بیت کوین به عنوان پاداش فرآیند شناخته شده
به عنوان معدن ایجاد می شود. آنها می توانند برای سایر ارزها، محصولات و خدمات مبادله شوند.

 • بیت کوین بخاطر استفاده در معاملات غیرقانونی، مصرف زیاد برق !
  نوسانات قیمت و سرقت از صرافی ها مورد انتقاد قرار گرفته است. برخی اقتصاد دانان
  از جمله چندین برنده جایزه نوبل، آن را حباب سوداگرانه توصیف کرده اند. بیت کوین همچنین به عنوان یک سرمایه گذاری مورد استفاده قرار گرفته است، اگرچه چندین آژانس نظارتی هشدار های مربوط به سرمایه گذاران را درباره بیت کوین صادر کرده اند !

 

BitCoin چیست ؟ از نگاه ویکی پدیا

بیت‌ کوین یک رمزارز و یک نظام پرداخت جهانی با کارکرد های مشابه پول بی‌ پشتوانه است !
اما از نظر حقوقی هنوز هیچ کشوری آن را به عنوان پول قانونی به رسمیت نشناخته ‌است. از نظر فنی بیت ‌کوین نخستین پول دیجیتال نامتمرکز است، چرا که بدون بانک مرکزی یا مسئول مرکزی کار می‌کند. این شبکه همتا به ‌همتا است و تراکنش ‌ها مستقیماً و بدون واسطه بین کاربران انجام می ‌شود. گره‌ ها با استفاده از فناوری رمزنگاری (Cryptography)، این تراکنش ‌ها را بازبینی می ‌کنند و در یک دفتر کل توزیع‌ شده همگانی که به آن زنجیره بلوکی گفته می‌شود ضبط می ‌کنند.

 • بیت ‌کوین را شخص یا گروهی از اشخاص ناشناس تحت نام ساتوشی ناکاموتو اختراع کرد و در سال 2009 به عنوان یک نرم ‌افزار متن ‌باز عرضه شد. در چند سال گذشته ارزش بیت ‌کوین در بازار های جهانی از چند صدم دلار آمریکا به چند هزار دلار افزایش یافته ‌است. شمار شرکت‌ های خدماتی و تاجرانی که بیت‌ کوین می‌ پذیرند نیز در حال افزایش است. هیچ‌ کس مالک شبکه بیت‌ کوین نیست و مانند ایمیل، کاربران بیت ‌کوین هستند که آن را کنترل می‌کنند. کاربرد های بیت ‌کوین در هیچ ‌کدام از دیگر سامانه ‌های پرداخت یافتنی نیست.

 

تاریخچه پیداش بیت کوین

در 18 اوت سال 2009 دامنه ی اینترنتی به نشانی bitcoin.org ثبت گردید. در 31 اکتبر همان سال، ایمیلی حاوی یک لینک به مقاله ای به (نام بیت‌کوین : سامانه پولی همتا به همتا) که توسط شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو نوشته شده بود، در فهرست ایمیل رمزنگاری شده منتشر گردید.

 • ناکاموتو بیت ‌کوین را در قالب نرم‌افزار متن ‌باز طراحی و در ژانویه 2009 به صورت عمومی منتشر نمود.
  هویت ناکاموتو همچنان ناشناس باقی مانده است. در سوم ژانویه 2009، زمانی که ناکاموتو نخستین بلوک زنجیره (که به نام بلوک آفرینش شناخته می شود) را استخراج نمود، شبکه بیت‌کوین ایجاد شد. دریافت کننده نخستین مبادله بیت‌ کوین، هال فینی بود، شخصی که نخستین سامانه اثبات مفهوم قابل استفاده مکرر (RPoW) را در سال 2004 طراحی کرده بود.

 

ماین چیست

 

چرا بیت ‌کوین استخراج می‌ کنند ؟

اینجا هم بحث پول در میان است. بیت‌کوین یک ارز دیجیتال است که ارزش مشخصی دارد.
افراد زیادی بیت ‌کوین را در سر تا سر دنیا خرید و فروش می‎کنند. استخراج‌ کنندگان با استخراج بیت‌ کوین، مقداری بیت‌کوین بدست می ‌آورند و می‌توانند آنرا بفروشند و پول رایج کشور شان را دریافت کنند. برخی تصور می‌ کنند استخراج بیت‌ کوین هزینه‌ ای ندارد یا اینکه بسیار ساده و راحت انجام می‌شود.  با وجودیکه در استخراج بیت ‌کوین بصورت مستقیم مبلغی بابت خرید بیت ‌کوین خرج نمی‌شود ولی استخراج ‌کننده پول زیادی را صرف خرید ماینرها (تجهیرات استخراج بیت ‌کوین) می ‌کند.

 • پس برای استخراج بیت‌ کوین هزینه ‌های دیگر نیز مانند هزینه خرید سخت ‌افزار های جانبی، هزینه برق و… را خواهید داشت.
  اگر نخواهید از طریق استخراج، بیت ‌کوین بدست آورید راه دیگر این است که می‌توانید با پرداخت پول و بدون درگیر بودن در فرایند پیچیده استخراج، این ارز دیجیتال خریداری کنید. البته یکسری فعالیت‌های دیگر نیز برای بدست آورن ارزهای دیجیتال وجود دارد و سایت‌هایی هستند که در آنها می‌توان با سرمایه‌ گذاری یا صرف وقت، مقداری بیت ‌کوین بدست آورد. این روش‌های کسب بیت‌ کوین معمولا مقادیر خیلی کمی بیت‌ کوین بدست می ‌آید، و برای بدست آوردن مقادیر زیاد بیت ‌کوین، یا باید در استخراج بیت ‌کوین سرمایه ‌گذاری کرد یا بیت ‌کوین را بطور مستقیم خریداری نمود.

 

ماین (Mine) چیست ؟

Mine (ماین) در لغت به معنای استخراج طلا و فلز از زمین هست؛ اما در زمینه ارزهای دیجیتال به معنای استخراج ارزها می باشد !

 

ماینر چیست ؟

بیت ‌کوین ماینر یا ماینر اصطلاحا به دستگاه‌ هایی گفته می‌ شود که مخصوص استخراج بیت ‌کوین است و انواع بسیار گوناگونی دارد.
به افرادی که با سرمایه‌ گذاری در استخراج بیت‌کوین، وارد این حوزه می شوند نیز ماینر گفته می‌شود. در حال حاضر فقط دستگاه‌هایی مخصوص که با نام ASIC شناخته می‌شوند قابلیت استخراج سود آور بیت ‌کوین را دارا هستند. از مشهور ترین دستگاه ‌های ماینر می ‌توان به انت ماینر اشاره کرد.

 • ماینر ها یا استخراج کنندگان ارز دیجیتال، هم جیب خودشان را پر پول می ‌کنند !
  و هم وظیفه حیاتی سرپا نگه داشتن شبکه ارز دیجیتال در بازار ارز دیجیتال را بر عهده دارند. بنابراین، در حالت کلی ماینرها ارز دیجیتال را خریداری نمی ‌کنند یا اینکه آنرا از شخص دیگری بدست نمی ‌آورند، بلکه با صرف هزینه و انرژی آنها را تولید می ‌کنند. برای افزایش اطلاعات شما در زمینه ارز های دیجیتال باید به عرض برسانیم جمعا تعداد 21 میلیون بیت کوین می‌تواند ماین شود که بیش از 17.7 میلیون از آن استخراج شده است. به غیر از بلاک اولیه بیت کوین به نام (genesis block) که توسط سازنده‌ ی بیت کوین به نام (ساتوشی نکاموتو) ایجاده شده است، بقیه بیت کوین‌ ها توسط ماینر ها تولید شده‌اند.

 

ماینر چیست ؟

 

این استخراج به چه شکلی انجام میشود ؟

این استخراج یک مجموعه از عملیات و محسبات ریاضی هست که هرکس بتواند
اون را زودتر انجام دهد موفق به دریافت مقداری از ارز شده هست و به این عمل ماین یا ماینیگ می گویند !

 • با نبود ماینرها، بیت کوین تمام نخواهد شد و همچنان قابل استفاده خواهد ماند ولی دیگر بیت کوین جدیدی تولیدی نخواهد شد. اما بر اساس پروتکل اصلی بیت کوین، روزی خواهد رسید که استخراج بیت کوین به پایان خواهد رسید. یعنی بعد از 21 میلیون بیت کوین دیگر بیت کوینی برای استخراج وجود نخواهد داشت تا ایجاد شود. پس از اینکه بیت‌ کوین دیگری برای استخراج وجود نداشت، ماینر ها همچنان وظیفه تایید تراکنش ‌های شبکه بیت‌کوین را بر عهده خواهند داشت.

 

چرا ماینر ها به خاطر استخراج بلاک‌ های بیت کوین پول می‌ گیرند ؟

ماینرها یا استخراج کنندگان بین کوین علاوه بر پاداش 12.5 بیت‌کوین که در ازای استخراج
یک بلاک بدست می‌آید، به خاطر تایید تراکنش‌ها و الحاق آنها به بلاک ‌‌چین، بیت‌کوین دریافت می‌کنند، در واقع کارمزدی که کاربران بیت‌ کوین برای تراکنش ‌ها در نظر می‌‌گیرند، به جیب ماینر ها می‌رود.

 • بنابراین وظیفه ‌ی ماینر ها تایید تراکنش انجام گرفته‌ ی قبلی در بستر بلاک ‌چین بیت کوین است.
  این قانون یا فرایند توسط خالق بیت کوین ایجاد شده و هم اکنون هم اجرا می‌شود. تایید تراکنشی که توسط ماینر ها صورت می‌گیرد، مانع (دوباره خرج شدن بیت کوین) می‌شود.

 

ماین چیست

 

روش ‌های به ‌دست آوردن بیت ‌کوین ؟

 • بیت‌کوین‌ ها عموماً از راه فعالیت ‌های استخراج که همان فرایند پردازش تراکنش ‌های بیت ‌کوین است، به‌دست می‌آیند. این روش مستلزم در اختیار داشتن رایانه ‌ها و سخت‌ افزارهای قدرتمندی است.
 • خرید بیت‌کوین از صرافی ‌های رمزارز
 • همچنین برخی از وب سایت ‌های بخت‌ آزمایی، به کاربران خود بیت ‌کوین می‌دهند.
 • می ‌توان با پذیرفتن بیت‌ کوین به عنوان وجه پرداختی در برابر کالا یا خدمات، بیت‌ کوین به دست آورد.

 

چگونه ماین رو شروع کنیم (چگونه ماینر شویم) ؟

روش اول چگونه ماینر شویم : 

استفاده از سایتهای ماینیگ و ساخت اکانت در این سایت ها در این روش شما نیازمند کامپیوتر هایی با سخت اقزارهای نسبتا خوب برای ماینینگ هستید و معمولا از سرورها در این روش استفاده میشود.

 

روش دوم چگونه ماینر شویم :

خرید دستگاه ماینیگ از بازار سیاه و استفاده از این دستگاه ها برای استخراج ارز دیجیتال (که باید هزینه مکان و آب و برق و حتی جریمه سنگین دولتی را نیز در نظر گرفت) !

 

چند ارز دیجتال مناسب ماین

 • بیت کوین
 • مونور
 • اتریوم

 

بیت کوین چیست؟ از صفر تا صد به زبان ساده ! کلیک کنید !

5 1 vote
Article Rating
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://blacksecurityteam.com/?p=22186
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مهدی حسنی
مهدی حسنی
برنامه نویس زبان PHP و Python و رباتهای تلگرامی و فعال در زمینه امنیت سرورها و وب سایت ها
مطالب بیشتر
برچسب ها:
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments
اشکان
اشکان
1399-11-24 00:05

خیلی بهتر از جاهای دیگه که الان دیدم توضیح داده بودید‌ خداخیرتون بده

2

Ramin
Ramin
1399-11-22 21:24

کارتون خیلی درسته

2

رضا
رضا
1399-11-22 12:41

از کجا میشه ماینر خرید

3

محمد روشنی فر
1399-11-22 12:22

مطالب جدید اضافه شد. امیدوارم لذت برده باشید.

3

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x