0
0

5 نکته برای اطمینان از امنیت شبکه در زمینه زیر ساخت IT

1517 بازدید
بالا بردن امنیت شبکه

5 نکته برای اطمینان از امنیت شبکه در زمینه زیر ساخت IT

 

حملات سایبری که به زیرساخت های شبکه انجام می شود، هر روزه دردسر ساز میشود.
آنها عملکردها را مختل می کنند و باعث می شوند سیستم ها خاموش شوند، یا هکرها قادر به مدیریت سیستم های آسیب دیده از راه دور هستند. و تنها راه پیش رو این است که امنیت در شبکه را به درستی پیکربندی کنیم.

 

امنیت شبکه

امنیت شبکه و امنیت سایبری به طور کلی فقط یک مسئولیت برای شرکت ها
یا سازمان های فناوری اطلاعات با خطرات مالی قابل توجه نیست. سال 2020 افزایش قابل توجهی در حملات امنیت سایبری به مدارس و موسسات آموزشی در سراسر جهان داشتیم. البته این بدان معنا نیست که با انجام این کارها صد در صد از هک شدن جلوگیری میکنیم، اما اگر یک مهندس امنیت شبکه در کنار شما باشد می توانید خطر خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

 

امنیت زیرساخت IT چیست ؟

اگر این مقاله را می خوانید می خواهیم فرض کنیم که شما یک متخصص امنیت سایبری مشتاق هستید
یا صاحب مشاغلی هستید که به دنبال راه هایی برای بهبود شبکه خود هستید. یک زیرساخت فناوری اطلاعات تجاری شامل شبکه ها، نرم افزار، سخت افزار، تجهیزات و سایر امکانات تشکیل دهنده یک شبکه IT است. این شبکه ها برای ایجاد، نظارت، آزمایش، مدیریت، ارائه و پشتیبانی از خدمات فناوری اطلاعات اعمال می شوند.

 • بنابراین امنیت زیرساخت ها فرآیند حفاظت از زیرساخت اصلی شبکه را توصیف می کند
  و معمولاً در بخش IT شرکت نیز اعمال می شود. شما می توانید با نصب ابزارهای محافظ مثل فایروال ها برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز، سرقت، حذف و اصلاح داده ها، امنیت زیرساخت IT را بهبود ببخشید. بزرگترین تهدید برای شبکه و امنیت زیرساخت ها از سوی هکرهایی است که حمله می کنند و سعی می کنند از طریق زیرساخت مسیریابی دسترسی پیدا کنند.

 

امنیت شبکه

 

اجزای اساسی امنیت زیرساخت شبکه

اجزای ضروری امنیت زیرساخت های شبکه عبارتند از :

 • Firewalls
 • Routers
 • Access control
 • Network servers
 • Switches
 • Local Area Network (LAN)
 • Application security
 • Server rooms
 • Intrusion prevention systems
 • Wireless security
 • DSL and cable modems
 • Physical plants
 • Load balancers
 • Remote access service
 • Simple Network Management Protocol (SNMP)
 • Virtual Private Network (VPN)

 

مراحل ایمن سازی زیرساخت شبکه

نقض داده ها تهدیدهای جدی با تأثیرات مخرب است. نقض داده می تواند بر امنیت اطلاعات مالی مصرف کنندگان تأثیر بگذارد.
حتی در بخش مراقبت های بهداشتی، نقض داده می تواند اطلاعات بهداشت شخصی بیماران را به خطر بیندازد. با این حال وقتی امنیت شبکه و امنیت زیرساخت IT را بهبود می بخشید می توانید از نقض داده جلوگیری کنید. در اینجا چند نکته مهم برای بهبود امنیت شبکه بدون توجه به اندازه کسب و کار شما آورده شده است.

 

اجزای امنیت زیرساخت شبکه خود را درک کنید

اولین قدم برای هرگونه سیاست امنیتی زیرساخت شبکه شناخت زیرساخت شبکه است.
حتی قبل از اینکه اقدامات حفاظتی را اجرا کنید، باید ببینید کدام نرم افزار یا اجزای سخت افزاری شبکه شما را تشکیل داده اند.

 • این اطلاعات به شما اطلاعات مهمی در مورد پیشگیری از حمله به شبکه می دهد. اطمینان حاصل کنید که تمام سخت افزارهای خود (مانند چاپگرها یا روترها) نرم افزارها (مانند برنامه ها، دیوارهای آتش، IDS / IPS) و گواهی های امنیتی دیجیتال (مانند گواهینامه های اینترنت اشیا) را در تمام استراتژی های امنیتی شبکه خود بگنجانید.

 

حسابرسی های امنیتی شبکه را انجام دهید !

حسابرسی امنیت شبکه به روشی گفته می شود که به سازمان اجازه می دهد
سیاست های امنیتی شبکه و مجموعه دارایی های شبکه خود را ارزیابی کند. هدف این است که نقص های احتمالی را که ممکن است باعث نقض امنیت شود، شناسایی کند. یک شخص ثالث اغلب این حسابرسی را انجام می دهد. با این حال شرکت های بزرگ با بودجه قابل توجه می توانند این حسابرسی را از طریق تیم امنیت سایبری خود انجام دهند.

 • برخی از متخصصان دوره های امنیت شبکه را می گذرانند و دانش کاملی برای انجام ممیزی های کامل دارند. تخصص آنها به شما کمک می کند تا نقاط ضعف زیرساخت خود را درک کنید و همچنین باعث صرفه جویی در میلیون ها دلار ضرر می شود.

 

ابزارهای امنیتی شبکه خود را ارزیابی کنید

لازم نیست همه ابزارهای دفاعی شبکه موجود در بازار را انتخاب و تهیه کنید. با این حال اگر مجموعه ای از ابزارهای مورد نیاز برای کاهش خطر و رعایت تعهدات نظارتی صنعت خود را داشته باشید، به شما کمک می کند. اطمینان حاصل کنید که از ابزارهای مناسبی برای کاهش خطرات و دفاع کافی از شبکه برخوردار هستید.

 • به دلیل چالش های جدید مجرمان اینترنتی، ابزارهای امنیتی شبکه مرتباً ارتقا می یابند.
  هنگام انتخاب ابزاری، مطمئن شوید که نظرات خوبی از کاربران دریافت کرده و توسط کارشناسان امنیت سایبری توصیه شده باشد. انتخاب عاقلانه و سرمایه گذاری خوب زیرساخت های امنیت اطلاعات شما را بالا می برد.

 

امنیت شبکه

 

برنامه پیشگیری از دست دادن داده را انتخاب کنید !

اگر سازمان شما با اطلاعات بیش از حد حساس و محرمانه مانند بانک ها، بهداشت و درمان، صنعت خرده فروشی و سایر سازمان های مالی برخورد می کند، محافظت از داده ها باید اولویت اصلی شما باشد. نقض داده ها یک اتفاق مکرر در این صنایع است. مقررات انطباق در این صنایع وجود دارد که حفاظت از داده های حساس را ضروری می کند. نقض / به خطر انداختن داده ها می تواند منجر به شکایت های حقوقی و قانونی شود.

 

آموزش آگاهی از امنیت این موضوع

ضعیف ترین حلقه در هر معماری امنیتی پیوند انسانی است. کارکنانی که از بهترین روش های امنیت سایبری پیروی نمی کنند
می توانند تمام استراتژی های پیشگیری از حمله شبکه شما را به خطر بیندازند. آموزش، کارکنان شما را در مورد مهندسی اجتماعی، فیشینگ، کلاهبرداری و سایر تکنیک های حمله سایبری که می تواند باعث آسیب رساندن و آسیب های عمده شود می آموزد و آگاه میکند.

 • آموزش آگاهی از امنیت سایبری همچنین یک نقطه سلسله مراتب را ایجاد می کند
  تا اعضای کارکنان در صورت حمله احتمالی به راحتی با فرد مربوطه تماس بگیرند. این آموزش از این جهت مهم است که هرکسی وقت و منابع لازم را برای گذراندن دوره امنیت شبکه ندارد. یک مهندس امنیت شبکه همه این مشکلات را برطرف می کند و از ایمن بودن زیرساخت IT از هرگونه حمله سایبری در آینده اطمینان می یابد.

 

چرا سازمان ها باید یک مهندس امنیت شبکه استخدام کنند

سازمان ها در حال حاضر در دوره ای قرار دارند که امنیت شبکه ضروری است.
طی دهه های گذشته، عوامل تهدید به طور تهاجمی مشاغل مربوط به بهداشت، خرده فروشی، مالی، خدمات و سایر بخش ها را مدیریت کرده اند. شناسایی نقاط ضعف و کسب دید در مجموعه ای از دستگاه های تلفن همراه و قطعات آنها در زیرساخت ها به کاهش خطر حمله سایبری موثر کمک می کند.

 • این موارد اهمیت استخدام مهندسان شبکه را افزایش می دهد. این متخصصان برای حفظ شبکه شما و جلوگیری از نقض اطلاعات فلج کننده آموزش دیده اند. هزینه نداشتن یک مهندس شبکه آگاه و با تجربه می تواند میلیاردها دلار برای شما هزینه کند.

 

قدرت علمیه مهندس شبکه را به سازمان خود وارد کنید

امنیت سایبری فرایندی غیرخطی است که نیاز به یک رویکرد مداوم برای کاهش خطرات سایبری دارد.
EC-Council’s Certified Network Defender v2 رویکرد گسترده ای را برای حل موفقیت آمیز مسائل امنیتی در شبکه مدرن امروزی ارائه می دهد. به عنوان یک عضو ارشد مدیریت سازمان خود، باید اطمینان حاصل کنید که کارمندان شاغل در مدیریت شبکه و فناوری اطلاعات از اصول امنیت شبکه مطلع هستند.

 • CND v2 یک برنامه صدور گواهینامه امنیت شبکه است که تاکتیکی بی طرفانه را برای یادگیری روشهای شبکه ایمن ارائه می دهد. شما خواهید آموخت که چگونه سیستم های محاسباتی غالب در زیرساخت های فعلی IT را ارزیابی و تقویت کنید.

 

دانلود کتاب حمله به پروتکل های شبکه کلیک کنید !

3 1 vote
امتیازدهی به مقاله
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://blacksecurityteam.com/?p=25408
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مهدی حسنی
در حال یادگیری ..........
مطالب بیشتر
برچسب ها:
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x